Co znamená 'vyžaduje se aktivace' na iPhonu?

24/12/2021

Rating: 4.91 (13009 votes)

Zpráva „vyžaduje se aktivace“ na iPhonu může být pro mnoho uživatelů znepokojující, zvláště pokud se objeví nečekaně. Ať už jste si pořídili nový telefon, nebo se snažíte znovu zprovoznit starší zařízení, tato hláška naznačuje, že telefon není připraven k běžnému použití. Pochopení, co tato zpráva znamená a jak ji vyřešit, je klíčové pro plynulé používání vašeho iPhonu. V tomto článku se podíváme na všechny možné příčiny a nabídneme podrobná řešení, která vám pomohou vrátit váš iPhone zpět do plného provozu.

What does “activation required” mean on iPhone?
When your iPhone says “activation required”, it can mean that the owner of the phone has triggered the activation lock feature, alerting the Apple servers that the phone has been lost or stolen. To trigger the activation lock on iPhone, you activate the “Lost Mode” option in iCloud: Go to iCloud.com > login with your Apple ID credentials.

Když váš iPhone zobrazí zprávu „vyžaduje se aktivace“, často to souvisí s bezpečnostní funkcí zvanou Zámek aktivace. Tato funkce je navržena tak, aby chránila vaše zařízení a data v případě ztráty nebo krádeže. Pokud je váš iPhone ukraden, zloděj narazí na tuto zprávu, která vyžaduje přihlašovací údaje majitele Apple ID k odemčení telefonu. Bez těchto údajů je zařízení v podstatě nepoužitelné, což je skvělá zpráva pro zabezpečení vašich osobních dat.

Obsahový index

Co znamená „vyžaduje se aktivace“ na iPhonu?

iPhone disponuje bezpečnostní funkcí zvanou Zámek aktivace, která zabraňuje jeho použití v případě krádeže. K obejití tohoto zámku aktivace musíte zadat své přihlašovací údaje k Apple ID. Pokud nejste schopni poskytnout správné údaje, váš telefon zůstane uzamčený a nepoužitelný.

Když váš iPhone zobrazí zprávu „vyžaduje se aktivace“, může to znamenat, že majitel telefonu aktivoval funkci zámku aktivace, čímž upozornil servery Apple, že telefon byl ztracen nebo ukraden. K aktivaci zámku aktivace na iPhonu se aktivuje možnost „Režim ztráty“ v iCloudu:

  • Přejděte na iCloud.com > přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů k Apple ID.
  • Klepněte na „Najít iPhone“.
  • Vyberte své zařízení pod „Všechna zařízení“.
  • Klepněte na „Režim ztráty“ pro aktivaci zámku aktivace.

Jakmile majitel povolí „Režim ztráty“, iPhone poté vyzve k aktivaci Apple ID, kterou může provést pouze majitel telefonu. I když je váš telefon ukraden, zloděj nemůže tento zámek aktivace obejít, což efektivně činí zařízení nepoužitelným. Vaše data jsou navíc v zařízení iOS uchována v bezpečí.

Další možné příčiny zprávy „vyžaduje se aktivace“

Zde jsou některé další důvody, proč váš iPhone může žádat o aktivaci Apple ID:

1. Problémy s operátorem

Pokud váš operátor prochází výpadkem nebo máte špatný síťový signál v určitých oblastech, můžete obdržet zprávu „vyžaduje se aktivace“ – jako by vaše SIM karta nebyla aktivována. Zkontrolujte sílu signálu v horní části obrazovky. Pokud nemáte dostatečný signál, zkuste se přesunout na jiné místo nebo kontaktujte svého operátora.

2. Neplatná SIM karta

Zpráva „Vyžaduje se aktivace“ se může zobrazit také v případě, že máte v zařízení vloženu neplatnou SIM kartu. Podobně se vám může zpráva zobrazit, pokud SIM karta není správně vložena do iPhonu. Zkuste SIM kartu znovu vložit nebo si pořiďte novou SIM kartu od svého operátora.

3. Nedostupné servery Apple

Protože aktivace Apple ID vyžaduje potvrzení ze serverů Apple, můžete se setkat s problémem „vyžaduje se aktivace“, pokud jsou servery Apple mimo provoz. Pokud jsou servery Apple nedostupné, uvidíte následující zprávu: „Servery Apple nedostupné, zkuste to prosím později“, když se pokusíte zadat své přihlašovací údaje k Apple ID. V takových případech se problém může vyřešit sám, jakmile budou servery opět online.

4. Slabé síťové připojení

Jak bylo popsáno dříve, aktivace vyžaduje potvrzení ze serverů Apple. Slabé síťové připojení může mít za následek, že váš požadavek nedorazí na servery, což může problém vyvolat. Ujistěte se, že vaše zařízení má dobré internetové připojení, což by mohlo problém vyřešit.

Co způsobuje zámek aktivace Apple?

Zámek aktivace na vašem zařízení Apple se automaticky zapne, když aktivujete „Režim ztráty“ v rámci služby „Najít iPhone“ pomocí iCloudu. Tato funkce je zavedena, aby zabránila někomu jinému používat váš telefon a přistupovat k vašim datům, pokud je ztracen nebo ukraden.

Zámek aktivace Apple spustí požadavek na aktivaci, kdykoli se někdo pokusí:

  • Obnovit vaše zařízení iOS
  • Zakázat službu „Najít iPhone“ na vašem zařízení
  • Vymazat vaše data uložená na zařízení iOS

I když data ze zařízení vzdáleně vymažete pomocí iCloudu, Zámek aktivace bude stále bránit použití zařízení, dokud je „Najít iPhone“ stále aktivní.

Všimněte si, že pokud nejste prvním majitelem zařízení iOS, pokus o obnovení a resetování zařízení také spustí zámek aktivace. K obejití zámku a zakázání služby „Najít iPhone“ budou vyžadovány Apple ID a heslo prvního majitele. To vám pak umožní nastavit zařízení s novým Apple ID.

Proč můj telefon píše „čeká se na aktivaci“?

Pokud jste si nedávno nastavili nový telefon, některé funkce iPhonu (iMessage, FaceTime) budou vyžadovat aktivaci. Když se pokusíte tyto funkce použít, zobrazí se zpráva „čeká se na aktivaci“, což naznačuje, že je nejprve musíte nastavit. Chcete-li se zbavit této chybové zprávy u iMessage a FaceTime, postupujte podle níže uvedených pokynů.

1. Zkontrolujte mobilní data a Wi-Fi nastavení

K aktivaci iMessage a FaceTime na iPhonu a odstranění zprávy „čeká se na aktivaci“ se ujistěte, že je vaše zařízení připojeno k funkční Wi-Fi síti nebo mobilním datům. Když na svém zařízení zapnete funkce iMessage a FaceTime, na váš iPhone bude odeslán jednorázový kód (OTP), který můžete zadat k aktivaci vašeho telefonního čísla u těchto služeb. K aktivaci telefonního čísla u iMessage a FaceTime budete potřebovat Wi-Fi a mobilní síť. Mobilní připojení je vyžadováno pro aktivaci služeb, protože SIM karta obdrží OTP. Poté bude aktivace vyžadovat přístup k internetu.

2. Zkontrolujte časové pásmo

Je důležité, aby vaše časové pásmo bylo správně nastaveno, aby bylo možné aktivovat iMessage a FaceTime. Chcete-li nastavit časové pásmo na svém zařízení:

  • Přejděte na „Nastavení“ > „Obecné“.
  • Klepněte na „Datum a čas“ > „Časové pásmo“.
  • Ujistěte se, že jste nastavili správné časové pásmo podle vaší polohy.

3. Resetujte aplikace iMessage a FaceTime

Pokud jste aktivovali své aplikace a stále se zobrazuje zpráva „čeká se na aktivaci“, zkuste resetovat aplikace iMessage a FaceTime.

  • Přejděte na „Nastavení“ > „Zprávy“. Vypněte „iMessage“.
  • Přejděte na „Nastavení“ > „FaceTime“. Vypněte „FaceTime“.
  • Restartujte svůj iPhone.
  • Zkuste znovu povolit iMessage a FaceTime.

Pokud žádná z výše uvedených metod problém nevyřeší, ujistěte se, že vaše zařízení běží na nejnovější verzi iOS. Zde je návod, jak aktualizovat iOS:

  • Přejděte na „Nastavení“ > „Obecné“.
  • Klepněte na „Aktualizace softwaru“.
  • Vaše zařízení vyhledá a zobrazí nejnovější aktualizace. Stáhněte a nainstalujte nejnovější aktualizaci.

Jak obejít zprávu „pro aktivaci iPhonu je vyžadována aktualizace“

Existuje několik způsobů, jak se dostat přes zprávu „pro aktivaci iPhonu je vyžadována aktualizace“.

1. Znovu vložte SIM kartu

Ujistěte se, že jste správně vložili SIM kartu do slotu pro SIM kartu. Špatně umístěná SIM karta může vést k neúspěšné aktivaci vašeho iPhonu, protože zařízení nebude schopno rozpoznat SIM kartu. Také, pokud váš iPhone má duální SIM kartu, ujistěte se, že obě SIM karty jsou správně vloženy do svých slotů.

2. Restartujte iPhone

Pokud oprava SIM karty problém nevyřeší, zkuste restartovat iPhone. Někdy může restartování vyřešit problémy s aktivací. Pro restartování iPhonu:

  • Stiskněte a podržte tlačítko napájení na telefonu, dokud neuvidíte možnost „Posunutím vypnout“.
  • Posunutím vypněte telefon.
  • Restartujte telefon stisknutím a podržením tlačítka napájení, dokud neuvidíte logo Apple.

Po restartování iPhonu by zpráva „vyžadována aktualizace pro aktivaci“ měla zmizet.

What does “activation required” mean on iPhone?
When your iPhone says “activation required”, it can mean that the owner of the phone has triggered the activation lock feature, alerting the Apple servers that the phone has been lost or stolen. To trigger the activation lock on iPhone, you activate the “Lost Mode” option in iCloud: Go to iCloud.com > login with your Apple ID credentials.

3. Použijte iTunes k reaktivaci telefonu

Zprávu „vyžaduje se aktivace“ můžete obejít reaktivací telefonu pomocí iTunes. Připojte svůj iPhone k počítači pomocí USB kabelu a spusťte nejnovější verzi iTunes. Počkejte, až počítač detekuje vaše zařízení a aktivuje ho. Uvidíte obrazovku „Nastavit jako nový“, což naznačuje, že vaše zařízení je aktivováno.

Jak dostat iPhone z režimu aktivace?

Zde je několik způsobů, jak dostat iPhone z režimu aktivace:

1. Aktivujte telefon pomocí přihlašovacích údajů Apple ID nebo přístupového kódu

První a nejjednodušší metodou je zadat Apple ID a heslo majitele iPhonu, abyste se zbavili této aktivační obrazovky. Pokud majitel povolil dvoufaktorové ověřování, budete muset zadat ověřovací kód, který bude odeslán na vaše registrované telefonní číslo. Bude vám nabídnuta možnost „Odemknout přístupovým kódem“. Klepněte na zprávu a zadejte svůj přístupový kód, abyste se dostali z režimu aktivace. Po ověření bude váš iPhone připraven k použití.

2. Požádejte majitele o vypnutí „Najít iPhone“

Pokud majitel telefonu není v blízkosti, můžete ho požádat o vzdálené vypnutí funkce „Najít iPhone“ prostřednictvím webové stránky iCloud, aby se váš iPhone dostal z režimu aktivace. Požádejte majitele, aby postupoval podle těchto kroků:

  • Navštivte iCloud.com a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů k Apple ID.
  • Klikněte na „Najít iPhone“ na obrazovce.
  • Klikněte na „Všechna zařízení“ > vyberte zařízení, ze kterého chcete odstranit zámek aktivace.
  • Zvolte „Vymazat iPhone“ a zadejte své heslo k Apple ID.
  • Zvolte „Odebrat z účtu“.

Po provedení těchto kroků bude zařízení jednoduše odstraněno z účtu iCloud a služba „Najít iPhone“ s ním nebude spojena.

3. Kontaktujte podporu Apple

Kontaktujte tým podpory Apple a požádejte je, aby vaše zařízení dostali z režimu aktivace. Nejprve potvrdí vaši identitu a ověří, že jste právoplatným majitelem zařízení. Budete také muset ukázat IMEI číslo vašeho zařízení, aby mohli odstranit zámek aktivace z vašeho zařízení.

Zde je návod, jak najít IMEI číslo vašeho zařízení:

  • Přejděte na „Nastavení“ > „Obecné“ > „Informace“.
  • Posuňte se dolů, abyste viděli číslo IMEI vašeho zařízení.

Pokud již nemáte přístup k iPhonu, můžete číslo IMEI najít na originálním balení zařízení.

4. Použijte software třetích stran

Pokud žádná z výše uvedených metod pro vás nefunguje, můžete zkusit použít aplikaci třetí strany, jako je iMobie AnyUnlock. Pomocí tohoto nástroje můžete obejít režim aktivace iPhonu, ale k tomu budete muset provést jailbreak zařízení. Software třetích stran funguje pouze na jailbreaknutých zařízeních iOS, aby se váš telefon dostal z režimu aktivace.

K provedení jailbreaku zařízení iOS musíte použít software třetí strany, jako je 3uTools, k nahrazení součástí iOS vlastními aplikacemi. Tím se nahradí klíčové funkce iOS vlastními nastaveními. Uvědomte si však, že na zařízení s jailbreakem se nevztahuje záruka Apple ani bezpečnostní nároky.

Jak zjistím, zda je můj iPhone aktivován?

Pokud jste si zakoupili zcela nový iPhone, budete vyzváni k aktivaci zařízení prostřednictvím nastavení operátora hned při prvním zapnutí. Po aktivaci uvidíte signály operátora v levém horním rohu obrazovky.

Pokud se nezobrazují žádné signály nebo pokud vidíte chybovou zprávu „není aktivováno“, budete muset zařízení aktivovat u operátora:

  • Ujistěte se, že je vaše zařízení připojeno k Wi-Fi.
  • Přejděte na „Nastavení“ > „Obecné“ > „Informace“.
  • Postupujte podle pokynů na obrazovce k instalaci nastavení operátora.

Mohu aktivovat iPhone bez SIM karty?

Pro starší verze iOS (iOS 13 nebo starší) obvykle potřebujete SIM kartu k aktivaci iPhonu. Jakmile aktualizujete iOS, bude pro aktivaci vyžadovat SIM kartu. I když nepoužíváte žádné mobilní služby nebo mobilní data, budete stále potřebovat SIM kartu k aktivaci iPhonu. Po aktivaci iPhonu pak můžete aktivovaný telefon používat bez SIM karty a mobilních služeb.

Nicméně, způsob, jak to obejít na starších zařízeních iOS, je aktivovat pomocí iTunes:

  • Připojte zařízení k počítači a spusťte iTunes.
  • Ujistěte se, že jak iTunes, tak vaše zařízení mají nainstalované nejnovější aktualizace iOS.
  • Vyberte „Nastavit jako nový“ nebo „Obnovit ze zálohy“.
  • Zvolte „Nastavit jako nový“ a pokračujte v procesu aktivace podle pokynů na obrazovce.

Pro novější verze iOS (iOS 14 a novější) naopak můžete iPhone aktivovat bez SIM karty. Jednoduše klepnutím zavřete zprávu „Žádná SIM karta“. iPhone se automaticky aktivuje zavřením zprávy a poté můžete pokračovat v nastavení zařízení.

Srovnání aktivace SIM kartou pro různé verze iOS

Verze iOSVyžaduje SIM kartuPoznámky
iOS 13 a staršíAno (obvykle)Lze obejít přes iTunes
iOS 14 a novějšíNe (často)Lze přeskočit zprávu „Žádná SIM karta“

Často kladené dotazy (FAQ)

Co je zámek aktivace?

Zámek aktivace je bezpečnostní funkce Apple navržená tak, aby zabránila neoprávněnému použití iPhonu, iPadu nebo iPodu touch v případě ztráty nebo krádeže. Je automaticky aktivována, když zapnete „Najít iPhone“.

Proč můj iPhone vyžaduje aktivaci?

iPhone může vyžadovat aktivaci z několika důvodů: buď je aktivován Zámek aktivace (např. kvůli ztrátě/krádeži), nebo se jedná o problémy s operátorem, neplatnou SIM kartu, slabé síťové připojení, nebo nedostupnost serverů Apple.

Můžu aktivovat iPhone bez původního majitele?

Pokud je na iPhonu aktivní Zámek aktivace od původního majitele, nemůžete ho aktivovat bez jeho Apple ID a hesla. Jedinou legální cestou je, aby původní majitel zařízení odstranil ze svého účtu iCloud.

Co dělat, když se nedaří aktivovat iMessage/FaceTime?

Zkontrolujte své internetové připojení (Wi-Fi/mobilní data), správné nastavení časového pásma a zkuste resetovat aplikace iMessage a FaceTime. Vždy se ujistěte, že máte nainstalovanou nejnovější verzi iOS.

Je bezpečné používat software třetích stran pro aktivaci?

Používání softwaru třetích stran k obejití aktivace často vyžaduje jailbreak zařízení, což může vést ke ztrátě záruky, bezpečnostním rizikům a nestabilitě systému. Doporučuje se vyhnout se těmto metodám, pokud to není naprosto nezbytné a jste si vědomi rizik.

Chceš-li si přečíst další články podobné jako Co znamená 'vyžaduje se aktivace' na iPhonu?, navštiv kategorii iPhone.

Go up